Yenidoğan Mahallesi Aşçıoğlu Çıkmazı Sokak No ;6/7
info@trfreightline.com
+90 212 674 17 87

DG Form Hazırlama Hizmeti

TR FreightLine > DG Form Hazırlama Hizmeti

Tehlikeli maddeler uygun şekilde kontrol edilmezlerse; insan sağlığı, güvenlik, altyapı ve taşıma araçları için potansiyel bir tehlike arz eder. İşte tam da bu noktada Tr Freight& Logistics olarak biz, tehlikeli maddelerin taşınabilmesi için ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli düzenleyici kılavuzları sektörünüze uygun şekilde uygulamanız ve ‘DG Form Hazırlama Hizmeti’ için her zaman yanınızdayız.

Tehlikeleri Malları Göndermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Tehlikeli malları göndermeden önce ulaşım tarzınıza göre bazı düzenleyici kılavuzlar vardır.

DG Formu Hazırlama Hizmeti
DG Formu Hazırlama Hizmeti

Bu kılavuzlar:

  • Hava yoluyla tehlikeli maddelerin taşınması için: IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) ve ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu)

 

  • Karayolu ile tehlikeli maddelerin taşınması için: ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması)

 

  • Deniz yoluyla tehlikeli maddelerin taşınması için: IMDG (Uluslararası Denizcilik Tehlikeli Mallar Kanunu)

 

Tehlikeli mallarınızı taşımadan önce her şeyin bu uluslararası düzeydeki düzenleyicilere göre planlanmasını sağlıyoruz ve gönderilerinizi göndermeden önce ulaşım tarzınıza göre gerekli taşıma belgelerini doğru bir şekilde dolduruyoruz.

‘DG Formu’ yani ‘Tehlikeli Mallar Beyanı’ da bu belgelerden biri olduğu için sizlere ‘DG Form Hazırlama Hizmeti’ de veriyoruz.

DG formun temel amacı, nakliyecinin uçak işletmecisine veya taşıyıcısına tutarlı bir formatta kritik bilgi vermesidir. Bu standart, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Tehlikeli Mallar Düzenlemesi’nin bir parçasıdır.

DG Form Hazırlama 

‘DG Form’dakibilgileri hızlı ve doğru bir şekilde tamamlayacak profesyonel çalışanlarımızla, tehlikeli mallarınızın doğru ve risksiz bir şekilde gönderilmesini sağlıyoruz.

IATA DG formunun üst yarısındaki aşağıdaki bilgileri eksiksiz şekilde tamamlıyor ve detayların verildiği kısımda alanında uzman ekibimizin kriterleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

IATA DG formunun üst yarısındaki bilgiler:

Gönderici: Göndericinin tam adı ve adresi.

Konşimento Numarası: Beyanname formunun ekleneceği konşimento sayısı. Bu numara boş bırakılabilir ve nakliyecinin acentesi veya havayolu şirketi tarafından tamamlanabilir.

Sayfa numarası ve toplam sayfa sayısı: Örneğin, tek bir sayfada “Sayfa 1/1” görüntülenir.

Göndericinin Referans Numarası: Göndericiye bir referans numarası girme fırsatı veren isteğe bağlı alan.

Alıcı: Alıcının tam adı ve adresi.

Aktarım Ayrıntıları: Uçak sınırlamaları olup olmadığını belirtir. Gönderici, sevkiyatın yolcu ve kargo uçağı sınırlamalarına uyup uymadığını veya sevkiyatın yalnızca kargo uçakları ile sınırlı olup olmadığını belirtir. Yolcu uçağı sınırları daha kısıtlayıcıdır.

Kalkış Havaalanı: Havaalanının veya kalkış şehrinin tam adı girilir. Üç harfli havaalanı kodu kabul edilmez. Bu bilgiler boş bırakılabilir ve acente veya havayolu tarafından doldurulabilir.

Hedef Havaalanı: Hedef havaalanının veya varış yerinin tam adı girilir. Üç harfli havaalanı kodu kabul edilmez. Bu bilgiler boş bırakılabilir ve acente veya havayolu tarafından doldurulabilir.

Gönderi Türü: Radyoaktif Olmayan / Radyoaktif Gönderici geçerli olmayan kutuyu işaretlemelidir.

DG Formlarınızı Tamamlamanın En Kolay Yolu: TR Freight & Logistics DG Form Hazırlama Hizmeti

Tr freightline Logistics olarak biz, tehlikeli mallarınızı göndermeden önce, DG Form hazırlama hizmetimizle her zaman yanınızdayız.

Siz de DG Form ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hemen profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp 0 (212) 674 1787