Yenidoğan Mahallesi Aşçıoğlu Çıkmazı Sokak No ;6/7
info@trfreightline.com
+90 212 674 17 87

Hizmetlerimiz

TR FreightLine > Hizmetlerimiz

TR Freight&Logistics istediğiniz bölgeden gönderinizi alarak talep edilen Hava Limanına gönderinizi sorunsuz ulaştırır.

Tecrübeli ekiplerimiz, sistematik yapımızla kara, deniz ve hava yolu taşımacılığı hizmetlerinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor, baştan sona tüm işlem ve gerekliliklerde danışman görevini üstleniyoruz. Sadece lojistik ulaştırma yapmıyor özel kargolarınız ve özellikle tehlikeli madde gönderimlerinizde paketlemeden etiketlemeye, tehlikeli madde onaylı ambalaj

tedariklerinden ek zorunluluklara maliyete yansıtmadan destek oluyoruz. Bünyemizde 56 Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı ve tüm mod taşımalarda tam donanıma sahip 7 DGR Uzmanımız bulunmaktadır.

Artık tehlikeli madde paketlemeleri için ek maliyetlere gerek yok. TR Freight & Logistics her yönüyle yanınızda.

IATA üyesi olarak, Ülkemizden tüm dünya ülkelerine çeşitli havayollarından fiyatlandırma yaparak en uygun şekilde direkt ve aktarmalı uçuşlar ile servis.

Tüm bölgelere tehlikeli madde ve kimyasal gönderilerinde özel fiyatlarla Hava Yolu servisi

Geniş acente ağımızla tüm dünya havalimanlarından Türkiye’ye özel uçuşlarla Hava Yolu servisi

Tehlikeli Malzeme Gönderileri

Tehlikeli maddeler yani *Patlayıcılar, *Gazlar, *Alevlenebilen Sıvı ya da Katı Maddeler, *Oksitleyici Maddeler ve Organik Peroksitler, Zehirli Maddeler, Tıbbi ve Biyolojik Atıklar, Radyoaktif Malzemeler, Aşındırıcı Sıvı ya da Katı Maddeler veya bu maddeleri ihtiva eden bazı materyallerin içinde de bulunabilen ürünler tehlikeli sınıfa girmektedir. Tehlikeli maddeler paketlenmesinden etiketlenmesine kadar özel muamele ile işlem yapılması gerekmektedir. Her tehlikeli maddenin kendine göre bir paketleme grubu, sınıfı ve uygulanması gereken özel kuralları vardır.

TR Freight & Logistics olarak uzun yıllardır, sektör devi Tehlikeli Madde üreticilerine danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tecrübeli kadromuz ile sizlere ek maliyet yaratmadan gerekli ambalajlama – etiketleme ve gerekli ürünlerin (onaylı ambalaj, gerekli dolgu malzemeleri gibi) tedarikini sağlamaktayız. Diğer kuruluşlarda bu işlemler için zaman kaybı ve maddi kayıp yaşarken bizlerle hem hızlı hem sorunsuz şekilde tehlikeli madde gönderilerinizi yükleyebilirsiniz.

Tehlikeli Madde gönderilerinde en önemli durumlardan birisi de MSDS(GBF) yani Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarının bilgi içeriğinin doğruluğudur. Uygun olmayan ya da süresi 2 yılı aşan Malzeme Güvenlik Bilgi Formları Hava Yolu şirketlerince kabul edilmemekte, sizlere yine zaman kaybı yaşatmaktadır. Bizler TR Freight & Logistics olarak kadromuzda bulunan Kimyasal Değerlendirme Uzmanı mühendislerimizle güncel olmayan Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarınızı yenileyebiliyor, hatalar var ise ChemicalBook kontrolleri ile yeniden düzenleme yapabiliyor ve onay işlemlerini gerçekleştirerek güncel ve doğru Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarınızı sizlere teslim ediyoruz. Hem malzeme güvenlik bilgi formlarınız güncel şekilde sizlerde kalıyor hem de eksik bilgi sebebiyle kabul edilmeyen ürünleriniz için kısa sürede çözüm bulmuş oluyoruz.

Canlı Hayvan Kargolar

Taşınacak canlının kafesi “IATA Canlı Hayvan Düzenlemeleri” ne (Live Animals Regulation) uygun olarak hazırlanmakta ve özel ilgi ile işlemler yapılmaktadır. Çıkış noktasından varış noktasına kadar rezervasyonu yapılmaktadır. Canlıların yolculuk süresini en aza indirmek adına yürürlükteki ambargolar dikkate alınarak uygulanması gereken bir ek prosedür var ise zamanlama çok ince şekilde planlanır ve dostunuz olabilecek en kısa süre planlaması yapılarak hava yoluna teslim edilir. Asla konsolide edilmez ve tek bir AWB düzenlenerek gönderi sağlanır. Tüm özel kargolarda olduğu gibi dostunuzu da bizlere emanet ederken gözünüz arkada kalmayacak.

Otomobil Taşıması ve Otomobil Kargolar

Ağır kargo olarak işlem gören otomobil, diğer ağır kargolara göre ilave özel nitelikler taşımaktadır. Aracın yakıt deposu, aküsü ve sabitlenmesi gibi özel uygulamalar tarafımızca sağlanmakta, kısa sürede gönderi hazır hale getirilmektedir. Tüm özel kargolarınızda olduğu gibi otomobil gönderimlerinizde de gözünüz arkada kalmayacak.

Kıymetli Kargolar

Konsolide edilmeden gönderileriniz özel uygulamalar ile gerekli işlemleri yapılır. Kaybolma ihtimalini ortadan kaldırmak adına kıymetli kargo olduğunu belli etmeyecek şekilde etiketlenmesi konusunda gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yapılmaktadır. Değerli eşyalarınız, Diplomatik Kargolarınız ve Maddi – Manevi değeri yüksek gönderileriniz ek özel uygulamalar ile Kıymetli Kargo kategorisinde gönderilmektedir. Tüm özel kargolarınızda olduğu gibi Diplomatik ya da Kıymetli gönderimlerinizde de gözünüz arkada kalmayacak.

Bozulabilir Bitki ve Gıda Maddeleri Kargoları

Bozulabilir bitki ve gıda maddeleri, yükseklik, ısı ve basınç gibi değişkenler veya gecikme sonucunda bozulabilecek / çürüyebilecek gönderilerdir. “Çok Önemli Kargo” (Very Important Cargo – VIC) olarak işlem görmelidirler. Yapılacak en ufak hatada ürünler telef olarak sizleri ciddi zarara uğratabilir. O sebeple özel kargonuz özel ilgi ile hazırlanmalı ve her şey düşünülerek hatasız bir teslimat sağlanmalıdır.
Çiçek, Meyve ve Sebzeler, Yumurta, Yenilebilir Malzemeler, Taze ya da Donmuş Balık ve Etler bu sınıfta değerlendirebileceğimiz ürünlerdir. Tüm özel kargolarda olduğu gibi Bozulabilir Maddelerinizi de bizlere emanet ederken gözünüz arkada kalmayacak.

Canlı Organ, İlaç, İlik ya da Kök Hücre Kargolar

Hırsızlık ve çalınma tehlikesi yüksek olan kargolardandır. Bu tür kargoların ambalajları özel şekilde kontrol edilmeli, en ufak hasar durumu oluşmamalıdır. Karışık kargo içerisine kabul edilebilmesi için özel uygulamalar tarafımızca yapılmaktadır. Bu tür gönderilerde en önemli husus olan kısa zamanda hatasız uygulama TR Freight & Logistics olarak genel şirket prensibimizdir. Tüm özel kargolarınızda olduğu gibi bu tür çok özel gönderimlerinizde de gözünüz arkada kalmayacak.

Islak Kargolar

Sıvı ihtiva eden veya IATA Tehlikeli Maddeler Düzenlemeleri kapsamına girmeyen ancak tabiatı itibarıyla sıvı üretebilen kargolardır. Islak kargoların sevkiyatında uyulması gereken önemli hususlar vardır. İstif adeti, sınırlamalar, ambalajlarının özellikleri gibi bir çok uygulama göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm özel kargolarda olduğu gibi Islak Kargolarınız da bizlere emanet ederken gözünüz arkada kalmayacak.

Genel Kargolar

Özel bir hizmet veya depolama gerektirmeyen, tehlikeli madde veya özel kargo sınıfına girmeyen kuru ve temiz kargoya “genel kargo” denilmektedir. Hava yolu kargo operasyonu yapan firma ve görevlilerinin uçak tiplerini ve kargo kapasitelerini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Genel kargo sınıfında olup kullanımı bakımından özel öneme sahip bulunan genel kargo yüklerinden en önemli grubu askılı tekstil ürünleri oluşturmaktadır. Genelde özel uygulama gerektirmeyen gönderiler olsa da zamanınızı ve ürünlerinizi tecrübeye emanet etmek isterseniz bizlerle gözünüz arkada kalmayacak.

Cenaze Kargolar

Cenaze, lehimlenmiş metal, çinko veya kurşun tabut; ya da sağlam bir tahta kutu içerisinde gönderilmektedir. 150 kg. veya üstündeki cenazeler için özel etiket uygulamaları mevcuttur. Özel ilaçlama uygulamaları gerekmektedir. Cenaze kül halinde ise tahta kutuda veya sandıkta kabul edilir. Asla Konsolide edilmez. Tüm özel kargolarınızda olduğu gibi zor gününüzde bizlere emanet ettiğiniz cenaze gönderimlerinizde de gözünüz arkada kalmayacak.

Silah ve Tabanca Kargolar

Konsolide edilmeden özel uygulamaya alınan gönderilerinizin gerekli tüm işlemleri yapılır. Tüm özel kargolarınızda olduğu gibi tabanca ya da tüfek gönderimlerinizde de gözünüz arkada kalmayacak.

Tüm bunları yaparken en önemli ilkemiz “Hızlı bilgi akışı ve doğru bilgilendirme”dir.

Başta ABD olmak üzere yurt dışından Türkiye’ye gelen ya da doğrudan Türkiye’den çıkan mallar için Afganistan, Pakistan, Irak’a komple kamyon servisi

Türkiye’den Avrupa ülkelerine, Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye parsiyel ve komple kamyon servisi

Başta ABD olmak üzere yurt dışından Türkiye’ye gelen ya da doğrudan Türkiye’den çıkan mallar için Afganistan, Pakistan, Irak’a komple kamyon servisi

Türkiye’den Rusya ve Türkî Cumhuriyetlerine komple kamyon servisi

Türkiye’den Orta Doğu ülkelerine komple kamyon servisi

Tüm bunları yaparken en önemli ilkemiz “Hızlı bilgi akışı ve doğru bilgilendirme”dir.

Türkiye’den Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyaya komple ve parsiyel Konteyner servisi

Kara Yolu bağlantısıyla Dünyada bir çok ülkeye düzenli Konteyner servisi

Başta Çin olmak üzere tüm Uzak Doğu limanlarından Türkiye’ye parsiyel (LCL) ve komple (FCL) Konteyner servisi

Yetkili Taşımacılık

IATA Kargo Taşımacılık yetkisine sahip TR Freight&Logistics aracılığıyla, bütün ticari hava yolları aracılığıyla hava limanından hava limanına ya da alıcınızın kapısına kadar taşıma seçeneği.

Gönderi Takip

Gönderilerinizi gerçek zamanlı olarak anlık takip edebilirsiniz.

Ambalajlama ve Etiketleme

Tehlikeli-Tehlikesiz madde gönderilerinin, taşıma moduna göre paket talimatlarına uygun şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Tüm modlarda yönetmeliklere uygun, doğru paketleme ve etiletleme uygulamalarını ek maliyet yansıtmadan sizlere sunuyoruz.

WhatsApp 0 (212) 674 1787