Yenidoğan Mahallesi Aşçıoğlu Çıkmazı Sokak No ;6/7
info@trfreightline.com
+90 212 674 17 87

İMO Form Hazırlama Hizmeti

TR FreightLine > İMO Form Hazırlama Hizmeti

Tehlikeli mallarınızı gönderirken form, imza, onay e-postası ve daha birçok başka belge hazırlamanız gerekiyor. Bu hazırlık aşamasındaki dokümantasyon ve form doldurmanın “eğlenceli” bir etkinlik olmadığını anlıyoruz. Fakat, bir gönderiyle ilgili tüm gerekli formları takip etmek eğlenceli olmasa da, riskler açısından büyük önem taşır. Özellikle tehlikeli maddelerin nakliyesinde tonlarca yasal kısıtlama ve gereksinim olması (yanlış etiketleme, gelişigüzel kullanım veya önlem eksikliği), taşıma sırasında tehlikeli maddelerin sızmasına veya daha kötüsü patlamasına neden olabilir. Bu nedenle IMO Form hazırlama çok önemlidir. Oluşacak tehlikeler dışında ürünlerinizin eksik ya da hatalı evraklama sonucu gitmeme ya da gittiği ülke gümrüğünde bekletilme gibi sorunlar ile sizleri karşı karşıya bırakabilir.

İmo Formu Nedir?

“IMO” Uluslararası Denizcilik Organizasyonu’nu temsil eder ve IMO formu  bu organizasyon tarafından belirlenen kurallara dayanır. Formun amacı bir konteyner veya bir nakliye gemisine gönderilen tüm tehlikeli malları açıkça tanımlamaktır.

IMO Form Hazırlama Taşıma 

Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm bu düzenlemeler ürünlerin düzgün bir şekilde ele alınmasını, depolanmasını ve taşınmasını sağlamak için yapılır. Tehlikeli maddelerin türüne bağlı olarak, istiflenmesine izin verilmeyebilir ya da bir liman içinde ve gemi üzerinde belirli bir nakliye yöntemini garanti edebilir.

Emniyet

Tehlikeli maddelerin tümü risk oluşturduğu için IMO formu diğer nakliyecilerin ürünlerinin güvenliği için son derece önemlidir. Tüm konteynırlarla ilişkili nakliye belgeleri, gemide çalışanları tehlikeli malların nereye yerleştirilmesi gerektiği konusunda bilgilendirmelidir. IMO Beyanname Formu ayrıca gemide çalışanların  bir sızıntı durumunda birbirleriyle reaksiyona girebilecek tehlikeli madde konteynerlerini bir araya getirmekten kaçınmasına yardımcı olabilir.

Etiketleme

IMO Formu bir etiketleme biçimi olarak kullanılır. Tıpkı Konşimento, Ticari Fatura ve Ambalaj Fişi gibi bir çeşit “etiketleme” amacına hizmet eder. IMO Formu, bir konteynırda bulunan tehlikeli malların türlerini ve miktarlarını tanımlamak için de kullanılır.

IMO Formlarınızı Tamamlamanın En Kolay Yolu: TR Freight & Logistics IMO Form Hazırlama Hizmeti

Tehlikeli maddeler uygun şekilde kontrol edilmezlerse; insan sağlığı, güvenlik, altyapı ve taşıma araçları için potansiyel bir tehlike arz eder. İşte tam da bu noktada Tr Freight& Logistics olarak biz, tehlikeli maddelerin taşınabilmesi için ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli düzenleyici kılavuzları sektörünüze uygun şekilde uygulamanız ve ‘IMO Form Hazırlama Hizmeti’ için her zaman yanınızdayız.

Siz de IMO Form Hazırlama ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hemen profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp 0 (212) 674 1787