Deniz Kargo Sefer Sorgulama

  Küreselleşme ile birlikte dünya küresel bir pazar yeri haline gelmiş ve yerel sınırları aşan ticaret ağları oluşmuştur. Küresel boyutta ihracat ve ithalat faaliyetinde bulunmanın pek çok yolu mevcuttur. Bu yollardan biri de deniz yolu kargo taşımacılığıdır. Hava yolu ya da kara yolu ile gönderimi gerçekleşmeyecek ya da deniz yolu ile teslimatı daha hızlı ve daha güvenli olacak kargolar için tercih edilen bu kargo taşımacılığı türünün pek çok avantajı mevcuttur. Deniz kargo taşımacılığı için fiyatlandırma Deniz yolu navlun hesaplama ile deniz kargonuzun fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Deniz Kargo Taşımacılığının Avantajları

  • Deniz navlun ile çok miktarda ve ağır yükler kolaylıkla taşınabilir.
  • Deniz kargo taşımacılığı, diğer kargo yöntemlerine göre daha ekonomiktir.
  • Taşınan yükler, konteyner içerisinde taşındığı için hasar alma, değer kaybetme gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir.
  • Kıtalararası kargo taşımacılığı için en hızlı ve en ucuz kargo taşıma yöntemi, deniz yolu kargo taşımacılığıdır. Hem zaman hem de para tasarrufu sağlamaktadır.
  • Özellikle kuru yük taşımacılığı için en ideal kargo taşımacılığı yöntemidir.
  • Deniz yolu kargo taşımacılığında gümrük işlemleri kısa sürede tamamlanmaktadır.

  Deniz Yolu Kargo Fiyatlandırmasını Etkileyen Faktörler

  Deniz navlun fiyatları, kargo gönderimi yapılacak firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra navlun fiyatlandırmasında belirleyici olan faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  Hacim ve Ağırlık

  Deniz navlun fiyatlarında en büyük belirleyici unsurlardan biri kargonun hacmi ve ağırlığıdır. Ayrıca kargolanan yüklerin bir konteyneri doldurup doldurmadığı da fiyatlandırma için önemli faktördür.

  Güzergah

  Deniz yolu kargo fiyatlandırmasında, güzergah navlun maliyeti etkileyen faktörlerden bir diğeridir. İhracat bakımından yoğun olan bir güzergahta, firmalar arası rekabet ortamı oluşabileceği için navlun maliyeti daha düşük olabilir.

  Konteyner Türü ve Özellikleri

  Deniz yolu kargo yöntemi ile taşınacak yükler konteyner içerisinde taşınmaktadır. Taşınacak yükler için tercih edilen konteynerlerin türleri ve özellikleri, navlun hesaplamasında önemli bir faktördür. Büyüklüklerine göre hesaplamada farklılık göstermenin yanı sıra konteynerler, soğutma özelliğine sahip olma, canlı hayvan taşınmasına uygun olma gibi çeşitli özellikler barındırmaktadır.

  Taşıma Süresi

  Kargolanan yükün çıkış noktasından varış noktasına ulaşmasına kadar geçen süre taşıma süresi ya da transit süresi olarak adlandırılmaktadır. Transit sürenin artması, maliyetin de artması anlamına gelmektedir.

  Deniz Kargo Sefer Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Navlun hizmeti alırken güvenilir firmalardan hizmet almak tercih etmek önemlidir. Sektörün öncü ismi olan ve Forwarder Acente olarak hizmet sunan TR Freight&Logistics’ten deniz navlun hizmeti alarak hızlı, güvenilir deniz yolu kargo deneyimi yaşayabilirsiniz. Deniz kargo sefer sorgulaması yapmak ilk olarak ana sayfada yer alan fiyat talep seçeneğini ve daha sonra deniz kargo seçeneğini seçin. Daha sonra açılan sayfada “Deniz Kargo Sefer Sorgulama” kısmından kalkış limanı, varış ülkesi ve varış limanı bilgilerini girerek sefer sorgula butonuna tıklayarak sefer sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.