Gelişen ve hızlanan dünyanın gereksinimlerine yetişebilmek, iş dünyasındaki uluslararası rekabet anlayışını ortaya çıkarmıştır. Uluslararası rekabeti canlı tutan; ihtiyaçlara en hızlı çözümü sunan ulaşım türü ise uluslararası hava kargo olmuştur. Uçak kargo, hızlı ulaşım zorunluluğunun en iyi çözüm yolu olmakla birlikte; güvenilirliği ile de en çok tercih edilen ulaşım türlerinden biridir.

Uçak kargo fiyatları göndereceğiniz ülke, malzeme ve ağırlığa göre değişir. Her havayolu şirketinin kendine özgü fiyatlandırma koşulları olup, sunulan imkanlar birbirinden farklı olabilir. Fiyat listelerinin size uygun olup olmadığını değerlendirmenin yanı sıra çalışmaya karar verdiğiniz firmanın da kalitesine dikkat etmeniz; güvenli ve sağlıklı bir taşıma olması açısından oldukça önemli. Hava kargo acenteleri içerisinde TR Freight & Logistics ailesi olarak size en uygun ve en hızlı ulaşım yollarını sunmakta ve sizlerin çıkarlarına göre hareket etmekteyiz. Müşteri firmalarımızla yakaladığımız karşılıklı güvene dayalı bir aile olmaktan memnuniyet ve gurur duyuyoruz.

Uluslararası Uçak Kargo Ağımızla Dünyanın Her Yerindeyiz!

Büyüyen küresel ağımızla, dünyanın her yerinden her ülkeye tam bir hava kargo hizmetleri sunuyoruz. Thy kargo , Qatar Air , Emirates , Lufthansa , MNG , Canada Air , France Air gibi birinci sınıf havayolları ile ortaklık kurarak transit sürelerini, alan tahsisini kontrol edebiliyor, bu sayede size birinci sınıf bir hizmet sunuyoruz.

Hava Kargolarınızı Güvenli Şekilde Göndermeniz İçin Her An Yanınızdayız!

Uluslararası ya da yurtiçi gönderinizin istediğiniz yere zamanında ulaşması için profesyonel bir hava kargo taşımacılığı hizmetine ihtiyacınız varsa, IATA Yetkisi’ne sahip olan firmamızla, ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. Özel ürünler, tekstil , tehlikeli madde ya da aklınıza gelebilecek tüm malzemeler; tecrübeli ekibimiz gönderilerinizin sorunsuz bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Hava kargo ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hemen profesyonel ekibimizle iletişime geçmek için tıklayın.

Yurt Dışı İhracat Gönderileri; Firmamız IATA Yetkisi ile tüm dünyaya ürünlerinizi en hızlı ve en sorunsuz şekilde ulaştırmakta, sizlerin bu süreçte stresinizi en aza indirmektedir. Yurt dışına 30 kg üstü ürün gönderilerinde bireysel gönderi yapılamamakta, işlemin bir ihracat olması ve gümrük işlemlerinin mutlaka tamamlanması gerekmektedir. Firmamız bir gümrükleme hizmeti sunmamasına karşın sektörde en bilinen ve en iyi gümrükleme firmalarıyla iş ortaklığı yapmakta, talep etmeniz halinde sizleri iş ortağı gümrük acentelerine yönlendirmektedir.

 • Uçak kargo ile ihracat gönderilerinizin maliyetleri ürün çeşidine, gideceği ülke ve şehre göre kısa sürelerde değişkenlikler göstermektedir. Gönderilecek ürün kilosunu ve ambalaj boyutlarını biliyorsanız yaklaşık maliyeti hemen hesaplayabilirsiniz. Yurtdışı uçak kargo ücretlerini hesaplamak için tıklayınız.
 • Yurt Dışı Mikro-İhracat Gönderileri ; Firmamız e-ihracat kapsamında 30 kg altı ürünlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Konu ile ilgili ücretlendirmeler ürünün gideceği ülke ve şehre göre farklılıklar göstermekle beraber zamansal olarak da değişimler göstermektedir.

Mikro İhracat Kapsamına Giren Ürün Özellikleri ;

 • Toplam ağırlığı 30 kg’dan küçük
 • Toplam hacmi 1 m³’ten küçük
 • Parça başı ağırlığı en fazla 30 kg
 • Fatura bedeli 7.500 €’dan küçük
 • DGR/AVI/PER/HUM/VAL/CAO/HEA gibi özellikli olmayan genel kargolardır.
 • Yurtiçi Acil Uçak Kargolar ; İstanbul’dan tüm Türkiye’ye acil gönderilerinizde kapınızdan ürünü alıyor ve havalimanına teslim ediyoruz. Aynı gün içerisinde ulaşım gereken acil uçak kargolarınızda bizlerden yardım almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kargo Uçak Kiralama Hizmeti ;

 • İstediğiniz miktardaki yükü gönderme imkanı
 • Kapasite bağımsız taşıma esnekliği
 • Ağır yük elleçlemesi
  Büyük ölçekli yük elleçlemesi
 • Kapıdan kapıya, havaalanından havaalanına, kapıdan havaalanına, havaalanından kapıya hizmet
 • Hizmette kalite ve güvenilirlik
 • Müşteri memnuniyeti

Hava Kargo İle Neler Gönderilir?

 • Genel Hava Kargo (Tehlikesiz tekstil vb. ürünler)
 • Tehlikeli – Tehlikesiz Kimyasal Hava Kargo
 • Meyve ve Sebze Hava Kargo
 • Bozulabilir Malzemeler Hava Kargo (Et , Balık vb.)
 • Güncel olarak Maske, Tulum, Eldiven Hava Kargo
 • Medikal Malzemeler Hava Kargo
 • İlaç ve Benzer Ürünler Hava Kargo
 • Endüstriyel Ürünler Hava Kargo
 • Canlı Hayvan Hava Kargo
 • Bozulabilir Bitki ve Gıda
 • Maddeleri Hava Kargo
 • Otomobil ve Otomobil
 • Ürünleri Hava Kargo
 • Silah ve Tabanca Hava Kargo
 • Cenaze Hava Kargo

Proje Taşımaları !

TRF Lojistik çeşitli proje kargo yükleri konusunda tecrübelidir ve uzmanlaşmıştır. Bu yükleri hava, kara ve deniz operasyonlarında elleçlemek için gerekli olan her türlü ekipman ve ulaşım ağına sahiptir. Bu yüklerden bazılarını örneklersek; yatlar ve rüzgar türbinleridir. Bu örnekler dışında tesis ve fuar malzemeleri taşımaları da ayrıca örneklenebilir.

Hava Kargo Nakliye Sigortası!

Tüm gönderilerde Müşterilere sigorta seçeneği sunulmakta ve müşteri tercihine göre hareket edilmektedir. TRF Lojistik müşterilerine güvenceyi önermekte ve maliyetlerini en düşükte tutabilmek adına çok uygun fiyatlar alabilmelerini sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Neden hava yolu kargo taşımacılığı’nı tercih etmeliyim?

Uluslararası taşımacılık türünden biri olan havayolu kargo taşımacılığı; güvenli, hızlı ve çok kısa termin süreleri ile diğer taşıma türlerine göre avantaj sağlamaktadır. Özellikle bozulabilir gıda maddeleri, değerli ürünler gibi kargolar termin süresi sebebiyle en çok tercih edilen yöntemdir. Ayrıca kısa süre ve profesyonel anlayış sayesinde diğer taşıma türlerine göre ürünlerin zarar görme riskinin en az olduğu taşıma modu da uçak kargo taşımacılığıdır.

Yurt dışı hava kargo hangi ülkelere yapılmaktadır?

Anlaşmalı olduğunuz hava yolu şirketleriyle, 5 kıtada yaklaşık 200 ülkeye hizmet verilmekteyiz. Antarktika kıtasına uçuş olmamakla beraber, yalnızca savaş durumunda olan ülkelere ve ambargo uygulanan ülkelere uçuş kısıtlaması bulunmaktadır.

Türkiye’ye Çin’den uçak kargo fiyatları ne kadar tutar? Çin’den kargo uçağı kaç günde gelir?

Hava yolu şirketlerinden belirli baremlerde teklif alınır. Fiyatlar; ürün cinsi, ağırlık ve koli/palet ebatlarına göre değişiklik gösterir. Termin süresi ise aktarmalı ya da direkt uçuşa göre belirlenir. Örneğin Çin’in yerel firmaları ve Türk Hava Yolları 1 gün, aktarmalı seferler ise 2-3 gün sürmektedir.

Çin’den İstanbul hava kargo seferleri hangi sıklıkla yapılmaktadır?

Çin-İstanbul arası uçak kargo seferleri, bünyemizdeki birçok hava yolu şirketi tarafından yapılmaktadır. Hemen her gün çıkış sağlanabilir.

Uluslararası hava kargo firmalarının özellikleri nelerdir?

Hava Kargo firmalarının uluslararası olabilmesi için öncelikle IATA yetkisine sahip olması gerekmektedir. Ülkemizde çok az sayıda lojistik firması bu yetkinliğe sahiptir. Bu yetkinliğe sahip olmayan lojistik firmaları müşterilerine teklif verebilmek için IATA yetkisine sahip farklı firmalardan fiyat almakta ve bu sistemde müşteriye taşıma maliyeti daha yüksek olarak yansımaktadır. IATA yetkinliği dışında firmanın tecrübesi , sektörde bilinirliği ve müşteri memnuniyet oranları çok önemlidir. Bu bir organizasyon sistemidir ve bu organizasyonu güvenilir firmalara emanet etmek gerekmektedir. Çok kurumsal görünen bazı firmaların iç yapısında olan çarpıklıklar sizin de işlemlerinize olumsuz yansımalar yapabilir. Uçak kargo firmasını seçerken ön görüşme yapmayı ve firmanın kendisini tanıtması için bir sunum yapmasını talep etmenizi öneririz.

Uluslararası hava kargo taşımacılığı en çok hangi sektörlerde tercih edilmektedir?

Uçak kargo taşımacılığının kullanıldığı sektörler; tekstil, makine ve makine yedek parçaları, kimyasallar, kozmetik, canlı hayvanlar, bozulabilir kargolar (sebze, meyve, yumurta, balık vb.), ilaç, araç, kıymetli kargolar sık olarak hava lojistiğinde taşınan malzemelerdir.

Hava kargo sandık kuralları nedir?

Uçak tiplerine göre sandık boyutları değişkenlik göstermelidir. Dar gövdeli yolcu uçağı, geniş gövdeli yolcu uçağı ve kargo uçağı olarak çıkış sağlanmaktadır.

Hava kargo fiyatları neye göre belirlenir?

Uçak kargo fiyatları ihracat/ithalat yapılacak destinasyon, bu destinasyondaki yoğunluk, ürün cinsi (genel kargo, bozulabilir kargo, tehlikeli madde gibi), ürün ağırlığı, palet/koli ebatları ve istiflenebilir/istiflenemez olması gibi faktörlerin tamamı fiyatı belirlemektedir. Hava lojistiği fiyatları hızlı bir değişkenlik göstermekte ve sabitlenmesi çok mümkün olmayan bir işleyiştedir.

Pet uçak kargo nedir? Canlı hayvan hava kargo taşımacılığı için hangi izinler alınmalı?
Canlı hayvanların hava yolu ile taşınması pet kargo olarak geçmektedir. Evcil hayvan uçak kargo ve pet kargo uçak taşımacılığının kapsamlı bir prosedür sistemi mevcuttur. Hava yolu ile taşınacak canlının kafes sistemi ve veterinerinden alınacak izinler çok önemlidir. Ayrıca canlının ırkı ve aşılarının eksiksiz olması taşınıp taşınamayacağını belirlemektedir.
Hava kargo acenteleri ve hava kargo şirketlerinin farkı nedir?
Müşteriler direkt olarak hava kargo şirketleriyle çalışamazlar, hava kargo acentesi vasıtasıyla taşıma yapmak zorundadır. Hava kargo acenteleri; müşteri ile hava kargo şirketleri arasında bir bağlantıdır ve organizasyonu kurarak sistemin eksiksiz işleyişini sağlarlar.
Acil uçak kargo gönderimi mümkün mü? Sevkiyatlar hangi sıklıkla yapılıyor?
Acil uçak kargo gönderimi mümkündür. Birçok ülkeye sık uçak kargo seferleri mevcuttur. Acil yapılacak işlemde ürünlerin hazır olması ve gümrük işlemlerinin kısa sürede tamamlanabilir olması halinde hızlıca rezervasyon alınarak hava kargo gönderimi sağlanabilir. Bu konuda çalışılan uçak kargo acentesinin tecrübesi ve iş bilgisi işleminizi hızlandırmanın en önemli etmenidir.
Kargo uçağı kapasitesi ne kadar? Kargo uçağı kaç ton yük alır?
 • A300-200F kargo uçağı 64480 kg / 330 m³
 • B777F kargo uçağı 102.000 kg / 520 m³
 • B747-400F kargo uçağı 106000 kg / 580 m³
 • A310-300F kargo uçağı 37030 kg / 220 m³
 • A300-600F kargo uçağı 43500 kg / 285 m³
Kargo uçakları ne taşır?

Tekstil, makine ve makine yedek parçaları, kimyasallar, kozmetik, canlı hayvanlar, bozulabilir kargolar (sebze, meyve, yumurta, balık vb.), ilaç taşınması, araç taşınması, kıymetli kargolar, araçlar gibi aklınıza gelebilecek tüm ürünleri gerekli şartları sağlayarak taşıyabilmektedir.

Kargo uçakları özellikleri nelerdir?

Kargo uçakları, muhtevası bakımından sadece yük taşımak için kullanılır. Boyut olarak diğer uçuklara göre büyük olduğundan, büyük gönderileri taşıyabilmektedir.

Kargo uçağı kiralayabilir miyim? Kargo uçağı kiralama fiyatları ne kadar?
Charter uçak ile kargo uçağı kiralamak mümkündür. Kargo uçağı kiralama fiyatları dönem şartlarına, arz talep ve destinasyona göre değişiklik göstermektedir.
Yurt dışından araba getirmek istiyorum. Kargo uçağı kaç araba alır?
Kargo uçağı yaklaşık 20 araba almaktadır. Bu miktar araba türüne ve boyutuna göre farklılık gösterebilir.
Kargo uçağı kaç konteyner alır?
Kargo uçağı kapasitesi 20 adet 20’lik konteyner, 10 adet 40’lık konteyner alacak düzeydedir.
Yurt dışı uçak kargo palet fiyatları ne kadar?

Hava kargo palet fiyatları yıllık değişkenlik göstermekle beraber 2021’de palet başına yaklaşık 70-75 TL’ dir.

Bozulabilir malzemeler için soğuk hava kargo hizmetiniz var mı?
Soğuk zincir taşıması için dünyanın en iyi firmalarından olan THY (Türk Hava Yolları) ve QR (QATAR Air) ile birçok destinasyona bu hizmeti vermekteyiz.
Kazakistan uçak kargo kaç gün sürer?

Termin süresi aktarmalı ya da direkt uçuşa göre belirlenir. Direkt seferler 1 gün, aktarmalı seferler ise 2-3 gün sürmektedir. Kazakistan uçak kargo fiyatları ise belli kriterlere göre değişkenlik göstermektedir.

Özbekistan uçak kargo sevkiyatları ne sıklıkla yapılır?

Dönemden döneme değişkenlik göstermekle birlikte minimum haftada 3 gün çıkış gözükmektedir.

Amerika’ya satış yapmak istiyorum. Amerika uçak kargo gönderimi için yasal bir prosedür var mı?

Şu an Türkiye için ambargo uygulanmamaktadır.

Azerbaycan uçak kargo seferleri hangi aralıklarla yapılıyor?

Azerbaycan hava kargo seferleri her gün yapılmaktadır. Azerbaycan uçak kargo fiyatları belli prosedürlere göre değişiklik göstermektedir.

Hemen İletişime Geç

Bilgi almak için hemen iletişime geç!