TRF Lojistik Ekibi, Deniz yolu taşımacılığında, Hatlar ve Navlun Acentaları ile çalışma, esnek ve çeşitli çözümler sunma konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. Denizyolu kargo avantajları

 • Minimum transit süre ve düşük fiyatlar ile düzenli yüklemeler
 • Hızlı ve rekabetçi fiyatlandırma
 • Tonajlı yüklerde ve özel ekipman taşımalarında armatörler ile pazarlığı kolay kılma
 • Müşterilerin ihtiyacını karşılamaya yönelik temiz ve esnek takip sistemi
 • Yurtdışı acentaları ile koordineli çalışıp hızlı ve net servis sağlama
 • Hızlı dökümantasyon hizmetleri
 • FCL ve LCL Kargo Yüklemeleri.
 • Standart Olmayan Yükler İçin Özel Konteyner Yüklemeleri
 • Güvenilir Gemi Programları
 • Konteyner Doldurulma ve Boşaltılma Hizmetleri.
 • Inter-Modal Taşımacılık
 • Ağır Tonaj Taşımacılığı
 • Etkin ve Hızlı Evrak Hizmetleri.

Proje Taşımaları!

Gabari dışı yükleriniz için en uygun taşıma modelleri kullanılarak, alanında uzman ekibimizle kapıdan kapıya en rekabetçi navlunlarla, güvenilir bir hizmet sunmaktayız.

Proje taşımacılığı kapsamı içerisinde sunulan hizmetler özet olarak:

 • Kamyon, araba, yelkenli, yat, vinç gibi her türlü tekerlekli taşıt ve ağır iş makinalarının, gabari dışı ağır yüklerin ro-ro ile taşınması.
 • Çimento, demir çelik, kömür, diğer madenler, buğday, kereste, tomruk, hurda metal gibi her türlü kuru yük ve dökme yüklerin taşınması.

TR Freight & Logistics müşterilerinin yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdikleri projeleri için A’dan Z’ye projenin tüm ihtiyacı olan lojistik hizmetleri vermektedir. Bu kapsamda 3. ülke taşımlarını organize eden profesyonel ekibimiz, projenin devam ettiği ülkedeki lokal hizmetleri de bölgede bulunan kendi ofisleri sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlamaktadır.

Projenin ihtiyacına göre en uygun taşıma modelini belirleyerek iş akışında kesintiye sebep olmadan malzemelerin taşınması, depolanması, gümrük işlemleri, sahada temel üstüne yerleştirme gibi ek lojistik hizmetleri ile komple bir servis vermektedir. Tüm dünya ülkelerinde tamamladığımız projelerin getirdiği tecrübe ile bu bölgelerde müşterilerimize projeye özel servis verebilmekteyiz.

Deniz Kargo Nakliye Sigortası!

Tüm gönderilerde Müşterilere sigorta seçeneği sunulmakta ve müşteri tercihine göre hareket edilmektedir. TRF Lojistik müşterilerine güvenceyi önermekte ve maliyetlerini en düşükte tutabilmek adına çok uygun fiyatlar alabilmelerini sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Deniz yolu kargo taşımacılığının avantajları nelerdir?

Diğer taşıma türlerine göre daha ekonomik olması, yüksek taşıma kapasitesi ve güvenilir olması deniz yolu taşımacılığının avantajları arasında yer almaktadır.

Amerika’dan Türkiye’ye deniz yoluyla kargo süresi ne kadar?

Amerika’dan gemi ile kargo süresi TT çalışılan gemi firması, rota, hava koşulları ve ABD hangi bölgesinde kargolama işlemi yapıldığına bağlı olarak 20-40 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Uluslararası deniz yolu taşımacılığı güvenli mi?

Gemi kargo dünyada en çok tercih edilen lojistik türü olması sebebiyle güvenlidir. Termin sürelerinin uzunluğu nedeniyle yine de her gönderide sigorta yaptırmanız, ufak bedellerle ürünlerinizi güvence altına almanızı sağlayacaktır.

Deniz yolu taşımacılığı özellikleri nelerdir?

Deniz yolu kargo taşımacılığı yüksek tonajlı ürünlerin uygun fiyatlarla gönderilmesi, uzak destinasyonlara uygun gönderi sağlanması gibi sebepler temel tercih sebepleridir.

Deniz yolu konteyner taşımacılığında fiyatlandırma nasıl yapılır?

Deniz yolu navlun fiyatları parsiyel gönderilerde hacme göre m3 fiyatı üzerinden, gideceği destinasyona özel fiyatlandırma yapılır. Ya da konteynerın tamamının kiralanması durumunda 20‘lik ve 40’lık konteynerler için gideceği destinasyona göre fiyatlandırma yapılır. Yük miktarına ve özelliğine göre parsiyel ya da ful konteyner olması belirlenir. Örneğin tehlikeli maddeler parsiyel olarak gönderilemez. Miktarı az bile olsa özel konteyner kiralanması gerekmektedir.

Gemi navlun fiyatları belirlenirken hangi kriterler göz önüne alınır?

İhracat/ithalat yapılacak destinasyon, ürün cinsi, ürün ağırlığı, ürün koli/palet ebatları ve sayısı ile hat yoğunluğu fiyatların belirlenmektedir.

Gemi kargo şirketleri güvenilir mi? Kargom sigortalanır mı?

Gemi kargo isteğe bağlı olarak sigortalanabilir. Biz TRF olarak tüm müşterilerimize her gönderide çok uygun bedellerle sigorta seçenekleri sunmaktayız.

Gemi kargo tipleri nelerdir?

Parsiyel, 40DC konteyner, 20 DC konteyner, reefer konteyner 40HC konteyner, open top konteyner gibi konteyner çeşitleri bulunmaktadır.

Gemi ile Çin’e kargo gönderimi yapılabilir mi?

TRF Lojistik organizasyonunda, yurt dışına gemi ile kargo gönderimi dünyanın her yerine yapılabilmektedir. Özellikle Çin Türkiye gemi kargo da en sık sefer yapılan rotalardan biridir.

Hızlı gemi kargo gönderimi mümkün mü?

Direkt hatlarda hızlı gönderim mümkün olmayabilmektedir.

İnternetten gemi kargomuzu nasıl takip edebiliriz?

AWB no ile kargonuzu, www.trfreightline.com internet sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Deniz yolu lojistik firmalarının yükümlülükleri nelerdir?

Yükün yüklenmesinden taşınıp teslim edilmesine kadar olan süreçte güvenli teslim ve gönderici ve/veya alıcıyı bilgilendirmelidir. Sistematik şekilde anlık bilgi akışı sağlayabilmek çok önemlidir.

Hemen İletişime Geç

Bilgi almak için hemen iletişime geç!