Ürün Özellikleri

Kargo Fiyat:

Konşimento Fiyat :

Toplam Fiyat :

Günümüzde en çok tercih edilen ve en popüler kargo taşımacılığı türlerinden biri olan hava kargo taşımacılığı; daha güvenilir, daha hızlı ve takip edilebilir bir kargo türü olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir kargo taşımacılık yöntemidir. Hava kargo fiyat hesaplama , hizmet alınan firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Hava kargo fiyatları, tercih edilen firmanın yanı sıra hava kargo hacimsel ağırlık hesaplamaları , kargo türü gibi faktörler de hava kargo hesaplamasında belirleyici unsurlardır.

Hava Kargo Fiyatlandırma Çeşitleri Nelerdir?

Hava kargo navlun hesaplamada farklı hava kargo fiyatlandırma çeşitleri mevcuttur.
Bu fiyatlandırma çeşitleri, hava kargo taşımacılığı için fiyat belirlenmesini sağlamaktadır.

TRF Lojistik Ekibi, Deniz yolu taşımacılığında, Hatlar ve Navlun Acentaları ile çalışma, esnek ve çeşitli çözümler sunma konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. Denizyolu kargo avantajları

Genel Kargo Oranı

Genel kargo oranına göre hava kargo fiyatlandırması yapılırken ürünlerde belli bir ölçüt yoktur. Küçük ya da büyük fark etmeksizin kargonuzun gönderimi gerçekleşir. Fakat kargonuzun kilosunun ve boyutun düşük olması kargo maliyetin artmasına yol açabilir.

Minimum Fiyat

Kargonuzun ağırlığı ve boyutunun çok düşük olması, hava kargo taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren firmalar için zararlı olabilir. Dolayısıyla hava kargo firmaları, bir alt sınır belirleyerek taşınacak kargo için minimum bir fiyat belirler. Bu sınırlar firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.

Kargonun Tür Oranı

Hava kargo fiyatlandırmada en önemli belirleyici ölçüt, kargonun türüdür. Tehlikeli madde kargoları, bozulabilir kargolar ya da canlı kargolar özel taşınma koşullarına sahip olması sebebi ile genel kargo ya da tekstil kargolarına oranla çok daha yüksek tarifelendirilir.

Özel Mal Oranı

Kargonun türüne göre fiyatlandırma yapılmasına politikasına benzer olan bir diğer politika da özel mal oranıdır. Özel mal oranında taşınan malın niteliği değil, niceliği önceliklidir. Özel mal oranına göre yapılan fiyatlandırmalarda kargolanacak minimum ağırlık 100 kg’dan başlamaktadır.

Hacim Birleştirme Oranı

Uçak kargo fiyat hesaplama çeşitlerinden biri olan hacim birleştirme oranı, tüm kargo türleri için geçerlidir. Önceden ambalajlanmış kargolar için uygulanabilir. Ambalajlamaların belirli ebatta olması, kargoların birbirine benzer bir boyutta olması gerekmektedir.

Tüm Kargolar İçin Geçerli Olan Oran

Tüm kargolar için geçerli olan kargo fiyatlandırmaları; tüm kargoların boyut, ağırlık, tür vb. gibi sınıflandırma-ayrım yapılmadan aynı şartta taşındığı için günümüzde çok tercih edilmemektedir. Kargoların hem nitelik hem de nicelik farkları önemsizdir.

Hava Kargo Fiyat Sorgulama Nasıl Gerçekleşir?

Hava kargonuz için hava kargo hacim hesaplama işlemi yapmak, sizin fiyatlandırma hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sektörün öncü ismi ve IATA yetkisine sahip bir kuruluş olan TR Freight&Logistics; sizlere güvenli, hızlı, takip edilebilir kargo deneyimi sunmaktadır. Online navlun hesaplama yapmak için yapmanız gereken ilk şey; TR Freightline ana sayfasında mevcut olan fiyat talep sekmesini seçmek ve daha sonra hava kargo fiyat sorgulama seçeneğinden kargolama işlem yapılan hava alanı, kargolamanın gerçekleşeceği ülkeyi ve hava alanı bilgilerini seçmektir. Daha sonra ise ürün kısmında yer alan ağırlık, adet (koli sayısı), en, boy, yükseklik bilgilerini girip fiyat sorgula butonuna basarak yurtdışı uçak kargo fiyat hesaplama işlemini tamamlayabilirsiniz.