Genel

Çin’den Toptan Malzeme Alıp Satmak İsteyenler İçin Kargo Seçenekleri Nelerdir?

Çin’den toptan malzeme alıp satmak isteyenler için farklı lojistik yöntemleri, hem transit süresi hem de navlun ücretleri açısından büyük bir farka sebep olabilir. Bu nedenle, hangi yöntemin en uygun maliyetli olacağını belirlemeniz gerekir.

Uygun maliyetlerden bahsettik, fakat çoğu işte olduğu gibi, kargo işinde de sadece maliyeti göz önüne alamazsınız, maliyet tek başına belirleyici değildir. Farklı ihtiyaçlar farklı seçimlere sebep olabilir. Bu yüzden şimdi Çin’den toptan malzeme alıp satmak isteyenler için en iyi kargo seçeneklerini sıralayacağız…

  1. Hava Taşımacılığı

Hava taşımacılığında teslim tarihleri daha kısadır ​​ve daha sıkı bir kontrol vardır. Transit süresi havayollarının programına göre değişir, ancak genel olarak 2  ila 10 gün arasında değişir.
Gönderiler hedef havaalanına ulaştığında ekstra işlemler yapılır. Belgeleri ve gümrükleme işlemlerini halletmeniz gerekir.
Ağırlığın 150kg’ın üzerinde olması durumunda hava taşımacılığını seçmeyi deneyebilirsiniz. 150 kg’ın altındaysa, uluslararası kuryeleri deneyebilirsiniz.

  1. Deniz Taşımacılığı

Deniz ile ulaşım çok uzun zaman alabilir ancak maliyetleri düşüren çok miktarda gönderi taşıyabilirsiniz. Deniz taşımacılığı büyük hacimli gönderileri ele almanın en iyi yoludur. Bu yüzden lojistikte popüler ve yaygın olarak kullanılan taşıma çeşididir.
Uzun teslimat süresine rağmen, önceden plan yaparsanız ve beklemek için yeterli zamanınız varsa, deniz taşımacılığı en iyi seçiminiz olacaktır. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, 12 ila 68 gün arasında gönderinize kavuşabilirsiniz.

Hava taşımacılığında olduğu gibi, malların limandan deponuza veya tesisinize gelmesi için belgeler, gümrük işlemleri ve teslimatı ile ilgilenmeniz gerekir. ABD, Kanada, Avrupa, Avustralya’da popüler olan kapı hizmetlerini seçerseniz, yapmanız gereken tek şey nakliye ücretlerini ödemek ve yükünüzün belirtilen adrese gönderilmesini beklemektir.

Her iki taşıma şeklinin de benzersiz avantajları vardır. Çin’den ihtiyacınız olan gönderileri almak için tüm bu avantajları düşünmeniz ve sonra doğru  taşımacılık şeklini seçmeniz gerekir. Tabii ki, deniz veya hava taşımacılığının sizin için doğru olup olmadığı, sevkiyattan sevkiyata göre çok kolay bir şekilde değişebileceğini aklınızdan çıkarmamanız gereken bir faktördür.

Siz de herhangi bir sorun yaşamadan güvenli bir şekilde Çin’den toptan ürün nakliyatı yapmak isterseniz, daha fazla bilgi edinmek veya uzman ekibimize danışmak için bugün TR Freight & Logistics ile iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir