Genel

E-İhracat Döneminde Hava Kargonun Yeri

Dünyanın geniş pazar ağı ve ulaşım kanalları, ihracatın gelişmesine olanak tanımış ve e-ihracat kavramını gündeme getirmiştir. E-ihracat, yurt dışına ürün satışı yapmanının dijital ortamda, internet üzerinden yapılması anlamına gelir. Gelişen teknoloji sistemleri yanı sıra uluslararası taşımacılığın kazanmış olduğu ivme, e-ihracatı sektörün vazgeçilmez bir parçası haline getirmiştir. Özellikle 2020 yılında yaşanan Covid-19 süreci de online platformların daha hızlı ilerlemesine ve sektörün yolunun dijitale kaymasına neden olmuştur. Günümüzün popüler kavramlarından biri haline gelen e-ihracat ile işletmeler globalleşmeninin yollarını daha hızlı keşfedebilir.

E-İhracat Nasıl Yapılır?

Online pazaryerleri, e- ihracat için en önemli kanallardan biri. Ülkenin lokal pazaryerleri yanı sıra global pazarlarla firmalar ürün ya da hizmetlerini, dünyanın öbür ucundaki bir insanla dahi buluşturabiliyor. Bunun yanı sıra kendi e-ticaret sitenizi diğer ülkelerin de kullanımına yönelik avantajlarla entegre ettiğiniz zaman, e-ihracat yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın, her ülkenin ticaret dinamikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle satış yapmayı planladığınız ülkenin satın alma koşullarını incelemeli ve sistemlerinizi ona göre geliştirmelisiniz.

E-ihracatı yapabilmeninin en önemli koşullarından biri de lojistiktir. Ürünlerinizi yurt dışındaki insanlarla sağlıklı bir şekilde buluşturabilmeniz için işin matematiğini çözmeli, alıcılarınıza en az maliyetli ulaşım kanallarıyla ulaşmalısınız. Göndereceğiniz ülkenin kargo işleyişini sıkıca takip etmeli, kullanıcı deneyimi en yüksek ödeme hizmetlerini devreye sokmalısınız.

E-İhracat ve Hava Kargo

E- ihracat döneminde hız da en önemli kavramlardan biridir. Alıcılarınız nerede olursa olsun, ürünlerinize en hızlı şekilde ulaşmak ister. Bu nedenle e-ihracat gündemde olduğu kadar, bu kavramla birlikte uçak kargo da önemli bir yükseliştedir. Dünyanın her yerine yayılmış geniş havaalanı varlığı da e- ihracat için, uçak kargoları vazgeçilmez bir hale getirmiştir.

E-ihracat sektöründe hava yolu taşımacılığı en çok tercih edilen ulaşım yoludur. Bunun en büyük sebebiyse, alıcılarınıza ulaşmanızın en kolay yolu olmasıdır. Kara ve denizle haftaları hatta ayları bulabilen taşıma süreleri, hava kargoyla saatler içerisinde gerçekleşir. Bu da daha büyük sirkülasyonla, daha geniş hacimde ihracat yapmanız demektir. İşletmenizin gelirlerini artırmak ve müşteri memnuniyetini standart bir kavram haline getirmek için hava kargoyla çalışmalısınız.

Hava Kargo İle Çalışmanızın Avantajları

  • Ulaşım kanalları arasında en hızlı taşımacılık yöntemi, hava kargodur.
  • Hava kargo, kara ve deniz yoluna göre çok daha güvenilirdir.
  • Kargolar elleçleme ve yüklenme sırasında zarar görmeden, üstün bir özenle uçağa yüklenir. Böylece kargonun herhangi bir hasar alma olasılığı minimuma indirilir.
  • Hassas kargoların, değerli kargoların ya da bozulabilir kargoların gerekli koşullar altında taşınmasını sağlar.
  • Pazar ağına daha hızlı girmenize ve rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Siz de Tr Freight & Logistics ile e-ihracat kargolarınızı güvenle taşıyabilir, alıcısına sorunsuz bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bizimle iletişime geçin, tüm taşıma süreçlerinizi birlikte organize edelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir