Yenidoğan Mahallesi Aşçıoğlu Çıkmazı Sokak No ;6/7
info@trfreightline.com
+90 212 674 17 87

Özel Kargolar

TR FreightLine > Hava Kargo

Tüm dünyada rekabetçi ve kapsamlı hava kargo taşımacılığı hizmetleri sunarak; tüketim mallarından (FMCG) imalat bileşenlerine, arabalardan değerli eşyalara kadar kadar her şeyi hava kargo ile göndermenizi sağlıyoruz.

Hava Kargo ile Gönderebileceğiniz Gönderiler

Hava kargo ile taşınabilecek gönderilerinizi aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 1. Genel Kargolar

Depolama gerektirmeyen, tehlikeli madde veya özel kargo sınıfına girmeyen kuru ve temiz kargoya “genel kargo” denir. Bu tip kargolar, genelde özel uygulama gerektirmeyen gönderiler olsa da, hava yolu kargo operasyonu yapan firma ve görevlilerinin, uçak tiplerini ve kargo kapasitelerini çok iyi bilmeleri gerekir. Genel kargo sınıfında olup kullanımı bakımından özel öneme sahip bulunan genel kargo yüklerinden en önemli grubu askılı tekstil ürünleri oluşturmaktadır. Firmamız Trfreight & Logistics olarak tüm ürünlerinizi özel değerle ulaştırıyoruz.

 1. Tehlikeli Madde Kargoları

  Hava Kargo Taşımacılığı
  Hava Kargo Taşımacılığı

Özel bilgi ve beceri ile uzmanlık gerektiren bu gibi gönderiler için firmamız özel eğitim ve tecrübeye sahiptir. Taşıma işleri organizatörlüğü dışında Ulaştırma Bakanlığından yetkili bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı kuruluşu olan firmamız bünyesinden 50 den fazla Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurmaktadır. Tehlikeli Maddelerin paketlenmesinden sınıflandırılmasına, MSDS güncellemelerinden özel işaret ve etiketlemelerine kadar uzmanlık ile hizmet sunabilmektedir.

 1. Canlı Hayvan Kargoları

Taşınacak canlının kafesi “IATA Canlı Hayvan Düzenlemeleri”ne (Live Animals Regulation) uygun olarak hazırlanır, çıkış noktasından varış noktasına kadar rezervasyonu yapılır, canlıların yolculuk süresini en aza indirmek için uygulanması gereken ek bir prosedür varsa zamanlama çok ince şekilde planlanır ve evcil ya da çeşitli hayvanınız olabilecek en kısa süre içerisinde hava yoluna teslim edilir. Asla konsolide edilmez ve tek bir AWB düzenlenerek gönderim sağlanmaktadır.

 1. Bozulabilir Bitki ve Gıda Maddeleri Kargoları

Bozulabilir bitki ve gıda maddeleri; yükseklik, ısı ve basınç gibi değişkenler veya gecikme sonucunda bozulabilecek / çürüyebilecek gönderilerdir. Bu yüzden “Çok Önemli Kargo” (Very Important Cargo – VIC) olarak işlem görmelidir. Çünkü yapılacak en ufak bir hatada ürünler zarar görerek sizi ciddi zarara uğratabilir. Bu yüzden özel kargonuz dikkatle ve özenle hazırlanmalı, teslimatı hatasız bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Çiçek, meyve ve sebzeler, yumurta, yenilebilir malzemeler, taze ya da donmuş balık ve etler bu sınıfta değerlendirebileceğimiz ürünlerdir.

 1. Otomobil Taşıması ve Otomobil Kargoları

Ağır kargo olarak işlem gören otomobil, diğer ağır kargolara ek özel nitelikler taşımaktadır. Aracın yakıt deposu, aküsü, sabitlenmesi gibiözel uygulamalar tarafımızca sağlanmakta, bu sayede gönderiniz kısa sürede hazır hale getirilmektedir.

 1. Canlı Organ, İlaç, İlik ya da Kök Hücre Kargoları

Hırsızlık ve çalınma tehlikesi yüksek olan kargolar bu gruba girer. Bu yüzden bu kategorideki kargoların ambalajları özel şekilde kontrol edilmeli ve en ufak bir hasar durumu oluşmamalıdır. Bu tür gönderilerde en önemli husus olan kısa zamanda hatasız uygulama TR Freight & Logistics olarak genel şirket prensibimizdir.

 1. Silah ve Tabanca Kargoları

Konsolide edilmeden özel uygulamaya alınan ‘Silah ve Tabanca Kargolar’ınızın gerekli tüm özel işlemleri yapılarak anlık takip bilgisi sizlerle paylaşılar ve gönderi sistematik olarak sağlanmaktadır.

 1. Cenaze Kargoları

Cenaze kargoları; lehimlenmiş metal, çinko bir kurşun tabut ya da sağlam bir tahta kutu içerisinde gönderilmeli, 150 kg. veya üstündeki cenazeler için özel etiketler kullanılmalı ve özel ilaçlama uygulamaları gerekmektedir. Cenaze kül halinde ise, tahta kutuda veya sandıkta kabul edilir. Asla konsolide edilmez.

 1. Kıymetli Kargolar

Kıymetli kargolarınız için gerekli işlemler özel uygulamalarla sağlanır. Gönderilerinizin kaybolma ihtimalini ortadan kaldırmak için etiketleme, kıymetli kargo olduğunu belli etmeyecek şekilde yapılır ve gerekli bilgilendirmeler tarafınıza sağlanır.

Değerli eşyalarınız, diplomatik kargolarınız ve maddi – manevi değeri yüksek gönderileriniz, ek özel uygulamalar ile kıymetli kargo kategorisinde gönderilir.

 1. Islak Kargolar

Sıvı ihtiva eden veya IATA Tehlikeli Maddeler Düzenlemeleri kapsamına girmeyen ancak tabiatı itibarıyla sıvı üretebilen kargolardır. Islak kargoların sevkiyatında; istif adeti, sınırlamalar, ambalajın özellikleri gibi bir çok uygulama göz önünde bulundurulmalıdır.

Küresel Uçak Kargo Ağımızla Dünyanın Her Yerindeyiz!

Büyüyen küresel ağımızla, dünyanın her yerinden her ülkeye tam bir hava kargo hizmeti sunuyoruz. Thy kargo , Qatar Air , Emirates , Lufthansa gibi birinci sınıf havayolları ile ortaklık kurarak transit sürelerini, alan tahsisini kontrol edebiliyor, bu sayede size birinci sınıf bir hizmet sunuyoruz.

Hava Kargolarınızı Güvenli Şekilde Göndermeniz İçin Her An Yanınızdayız!

Uluslararası ya da yurtiçi gönderinizin istediğiniz yere zamanında ulaşması için profesyonel bir hava kargo taşımacılığı hizmetine ihtiyacınız varsa, IATA Yetkisi’ne sahip olan firmamızla, ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.

İster acil bir gönderi, ister küçük bir numune nakliyesi ya da büyük boy palet yükleri olsun, tecrübeli ekibimiz gönderilerinizin sorunsuz bir şekilde gönderilmesini sağlayacaktır.

Hava kargo ile ilgiliz daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hemen profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp 0 (212) 674 1787