Yenidoğan Mahallesi Aşçıoğlu Çıkmazı Sokak No ;6/7
info@trfreightline.com
+90 212 674 17 87

Tehlikeli Malzeme Gönderileri

TR FreightLine > Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Tehlikeli maddeler yani: Patlayıcılar, gazlar, alevlenebilen sıvı ya da katı maddeler, oksitleyici maddeler ve organik peroksitler, zehirli maddeler, tıbbi ve biyolojik atıklar, radyoaktif malzemeler, aşındırıcı sıvı ya da katı maddeler veya bu maddeleri ihtiva eden bazı materyallerin içinde de bulunabilen ürünler tehlikeli madde sınıfına girer.

Tehlikeli maddelere paketlenmeden etiketlenmeye kadar özel muamele ile işlem yapılması gerekmektedir. Her tehlikeli maddenin kendine göre bir paketleme grubu, sınıfı ve uygulanması gereken özel kuralları vardır.

Tehlikeli madde taşımacılığı söz konusu olduğunda, hatasız bir süreç ve mevzuata uygunluk sağlanması için stratejik çözümler sağlama konusunda profesyonel bir ekiple çalışmak önemlidir. İşte bu noktada Tr Freight& Logistics olarak her zaman yanınızdayız.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı
Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Tehlikeli Madde Hava Kargo Taşımacılığında Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarının Önemi

Uçakla kimyasal madde taşımacılığının en önemli detaylarından biri de MSDS (GBF) yani ‘Malzeme Güvenlik Bilgi Formları’nın bilgi içeriğinin doğruluğudur. Uygun olmayan ya da süresi 1 yılı aşan Malzeme Güvenlik Bilgi Formları, hava yolu şirketlerince kabul edilmediği için bu durum müşterilere çok fazla zaman kaybı yaşatır. TR Freight & Logistics olarak biz, kadromuzda bulunan ‘Kimyasal Değerlendirme Uzmanı’ mühendislerimizle güncel olmayan ‘Malzeme Güvenlik Bilgi Formları’nızı yenileyebiliyor, hatalar var ise ChemicalBook kontrolleri ile yeniden düzenleme yapıyor ve onay işlemlerini gerçekleştirerek güncel ve doğru Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarınızı sizlere teslim ediyoruz. Bu sayede hem ‘Malzeme Güvenlik Bilgi Formları’nız güncel şekilde sizlerde kalıyor hem de eksik bilgi sebebiyle kabul edilmeyen ürünleriniz için kısa sürede çözüm bulmuş oluyorsunuz.

TR Freight & Logistics Tecrübeli Ekibiyle Tehlikeli Madde Taşımacılığında da Her Zaman Yanınızda

TR Freight & Logistics olarak uzun yıllardır, sektör devi ‘Tehlikeli Madde’ üreticilerine danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tecrübeli kadromuz ile sizlere ek maliyet yaratmadan gerekli ambalajlama, etiketleme ve gerekli ürünlerin (onaylı ambalaj, gerekli dolgu malzemeleri gibi) tedariğini sağlıyoruz. Diğer kuruluşlarda bu işlemler için zaman kaybı ve maddi kayıp yaşarken bizlerle hem hızlı hem sorunsuz şekilde tehlikeli madde gönderilerinizi yükleyebilirsiniz.

Siz de dgr kargo ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hemen profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp 0 (212) 674 1787