Genel

Tekstil Ürün Taşımacılığı Nedir? Hava Kargo İle Nasıl Yapılır?

Hava kargo, birçok sektöre hizmet eden bir alan olduğu gibi elbette tekstil sektörüne de entegre olmuş bir taşımacılık yöntemidir. Ülkemiz, tekstil ürünleri ihracatı ve tekstil ürünleri ithalatında önemli bir yere sahiptir. Deniz yolu, kara yolu ve hava yolu ile taşınabilen tekstil ürünleri için kara ve deniz daha çok tercih sebebi olsa da; hava kargo tekstil ürün taşımacılığında çok daha avantajlı ve hızlıdır.

Türkiye’de Tekstil İhracatı

Türkiye, tekstil ürünü üretimlerinde önde gelen ülkelerden biri. Her sene tekstil ihracatını artış ile sonlandıran Türkiye’de, üretim miktarı da yıldan yıla artmaya devam ediyor. Ülke ekonomisine oldukça büyük bir pay ile katkı sağlayan tekstil sektöründeki tekstil ürünleri hava kargo ile askıda taşınabilir. Özellikle çabuk kırışan, özel üretim ürünler için tekstil askılı taşımacılık en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Bunun yanı sıra; tekstil taşıma torbası, tekstil taşıma sepeti diğer taşıma yöntemlerindendir.

Hazır Giyim Ürün Taşımacılığı

Hazır giyim taşımacılığı, ürünlerin satış mağazalarına direkt ulaşmasını gerekli kılar. Bu nedenle hazır giyim ürünlerinde hız ve koruma oldukça önemlidir. Hava kargo, hazır giyim ürünlerinin taşınması için önemli navlun şekillerinden biridir. Hava kargo ile taşımacılık sizi, rakip firmalarınızın önüne çeker. Pazar ağına çok daha önce girmenize olanak tanır. Aynı zamanda hava kargo; deniz ve kara yoluna göre çok daha güvenlidir. Ürünlerin yüklenmesinden alıcısına ulaşmasına kadar yetkililer tarafından gözetim yapılır. Hava kargonun sağladığı diğer sayısız avantajı keşfetmek için “Uçak Kargo’nun Avantajları Nelerdir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

İp ve İplik Taşımacılığı

İp ve iplik, tekstil ürünlerinin ilk ayağı yani hammaddesidir. İp ve iplik ürünleri, uçak kargo ile ürünün yapısına uygun şekilde taşınır. Her ipliğin yapısı ve dokusu farklı olabileceğinden tekstil firmasının istek ve taleplerine en uygun olacak taşınma yöntemi belirlenir. Tekstil sepetleri ya da tekstil taşıma torbaları bu ürünlerin taşımacılığında kullanılabilir.

Askıda Tekstil Ürünü Taşımacılığı

Tekstil şirketlerinin gamında bulunan ürünlerin en güvenli ve sorunsuz bir şekilde aktarılmasına olanak tanıyan  uluslararası askılı tekstil taşımacılığı özel sistemler ile gerçekleştirilir. Tekstil ürünleri, olduğu gibi askılı halleri ile taşınır. Böylece ürünlerin zarar görmeden, tozlanmadan ve en hijyenik koşullarda taşınması sağlanır. Ürünlerin ütüsü hiçbir koşulda bozulmaz ve bu da sevkiyattan sonra oluşacak maliyetleri düşürür. Çünkü askıda tekstil ürünü gönderimi ile ürünler satışa hazır halde teslim edilir.

Askıda Tekstil Ürünü Taşımacılığında Önemli Hususlar

  • Taşınacak ürünün askıları, çelikten olmalıdır.
  • Paslanmayan ve kırılmayacak dokuda askılar kullanılmalıdır.
  • Ürünler güneş ışığından korunmalıdır.
  • Ürünler birbiri üstüne binecek kadar yakın konumlandırılmamalı, kırışmaları engellenmelidir.
  • Her ürün, koşullarına uygun sıcaklıkta taşınmalıdır.

Tekstil Ürünü Taşımacılığında Neden Hava Kargo Tercih Etmelisiniz?

1. Hız: Hava kargo, diğer taşımacılık yöntemlerine göre çok daha hızlıdır. Hızla aksiyon alan tekstil sektörünün sorunlarına en hızlı cevabı veren yöntemdir.

2. Güven: Hava kargo, deniz ve kara yoluna göre çok daha özel bir hizmettir. Diğer navlun yöntemlerine göre daha az ürün yüklenebildiğinden; ürünleriniz ile daha çok ilgilenilir.

3. Kalite: Hava kargo, ürünlerinizin zarar görmeden, kalitesi bozulmadan ulaşmasını sağlar. Tekstil ürünlerinizin lekelenme ve buruşma yapmadan en hızlı ulaşmasını sağlayan yöntem hava kargodur.

Siz de tekstil ürünlerinizin taşınmasında; güvenli ve hızlı bir yöntem olan hava kargo ile gönderim yapmak istiyorsanız TR Freight & Logistics ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir