Genel

Yurt İçi Gönderilerinizde Neden Hava Kargo Tercih Etmelisiniz?

Yurt içi gönderilerinde hava kargo, en hızlı alıcısına ulaşan  taşıma yöntemidir. Türkiye’deki aktif havaalanı sayısı 56 olmakla beraber; günlük 2.000’in üzerinde uçak kalkmaktadır. Hava kargo, çok modlu taşımacılığı da entegre olmuş navlun türlerinden biridir. Kara ve deniz yoluyla gelen kargoların belirli bir yere ulaştıktan sonra, daha hızlı gönderiminin yapılması için hava kargo tercih edilir. Multimodel taşımcalık içerisinde önemli bir yere sahip olan uçak kargonun çok modlu taşımacılık modeliyle ilgili daha fazla bilgi için  “Çok Modlu Taşımacılık Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Yurt İçi Gönderilerinde Hava Kargo Tercih Etmenin Avantajları

– Diğer taşımacılık yöntemlerine kıyasla daha hızlıdır.

Kara, deniz veya tren yoluyla haftaları ve ayları bulabilen sevkiyatlar, hava kargo ile gün hatta saatler içerisinde tamamlanabilir. Bu nedenle özellikle günlük kargo hacmi yüksek olan şehirler için hava kargo tercih edilir. Teslimatlar daha hızlı yapılabilir ve daha fazla alıcıya ulaşılabilir. Uçak kargo, bozulabilir ürün kargolarının, meyve sebze kargolarının ya da tehlikeli madde kargolarının da taşınması için en uygun navlun yöntemidir. Basınç, ısı ya da zamana bağlı özelliklerini yitirebilecek ve bozulabilecek bu tür kargolar için havayolu taşımacılığı daha güvenilirdir.

– Kargolarınızın zarar görme ihtimali daha düşüktür.

Deniz yolunda konteynerlar tercih edilirken; kara yolunda genellikle istifleme yöntemi kullanılır. Bu yöntemler de kargoların zarar görmesine sebep olabilir. Ayrıca bu taşımacılık yöntemlerinde çarpma, sarsılma, düşme riski çok daha fazladır. Ancak hava kargoda ürünler, istiflenmeden özel olarak taşındığından kargoların zarar görme riski çok azdır. Hava kargonun butik bir hizmet olması da, kargolarınızın güvenle alıcısına ulaşmasında son derece etkilidir.

– Gönderimi daha kolaydır.

Kış aylarında ülkemizin doğu bölgelerinde hava şartlarına bağlı yol kapamaları ve ulaşım zorlukları sıkça yaşanır. Birkaç gün yağan karın yarattığı etki, aylarca sürebilir. Ancak hava kargoda sadece yağış günlerinde ulaşım sorunu yaşanır. Devamında taşıma hizmetleri sorunsuz olarak devam eder.

– Emniyetli ve güvenli bir taşıma yöntemidir.

Hassas kargolarda olduğu gibi, değerli kargoların da taşınmasında hava kargo en güvenli taşımacılık yöntemidir. Sanat eserlerinin, madenlerin, değerli takıların taşınmasında uçak kargo, yüksek emniyet güvencesi sunar. Bu da kargoların herhangi bir çalınma, kaybolma sorunu yaşamadan alıcısına ulaşmasına neden olur.

– Kargoların gönderimi sırasındaki ilgi ve özen üstündür.

Hava kargoyla, daha az kargonun taşınması her bir kargo için olan özeni artırır. Ürünler, istifleme yapılmadan nitelikleri doğrultusunda sınıflanarak kargolanır. Kargonun paketlemeden sevkiyat aşamasına kadar üstün ilgi gösterilir. Böylece kargolar sorunsuz bir biçimde taşınır. Elleçleme ve yükleme esnasında, diğer taşıma yöntemlerine kıyasla daha tedbirli davranılır.

Siz de yurt içi gönderinizle başta; İzmir hava kargo, İstanbul hava kargo, Ankara hava kargo olmak üzere; yurt dışı kargolarınızda olduğu gibi Türkiye içindeki kargolarınızda da TR Freight&Logistics’i tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir